Viimastel andmetel saabub Soome iga päev keskmiselt 50 varjupaiga taotlejat, samas keelduvad võimud pagulase staatuse andmisest päevas keskmiselt 11 inimesele, kes saadetakse kodumaale tagasi, vahendab Yle politsei statistikat.
- Helsingis ajutiselt Lauttasaari kirikule kuuluvatesse ruumidesse majutatud pagulased. Foto: EPA
Kodumaale saatmise protsess käivitub kohe, kui inimesele on keeldutud varjupaiga andmisest. Eitava vastuse saavad ka need inimesed, kel on kriminaalne taust, lisab Yle.
Novembri lõpu seisuga oli
Soome tänavu riigist välja saatnud 2817 välismaalast.
Kõige sagedamini saadab politsei deporteeritu lennukile või rongile. Mõnel juhul, kui inimene ei ole vabatahtlikult nõus lahkuma, jääb politsei esindaja tema kõrvale, kuni väljasaadetu on tagasi oma kodumaal.
Soome politseiamet kinnitab, et Soome on väljasaatmise korraldamise poolest üks efektiivsemaid maid. Kõige kiirem väljasaatmisprotseduur on võtnud aega kaks nädalat – alates varjupaiga taotlemise avaldusest kuni riigist lahkumiseni.
Seotud lood
Pagulasprogrammi põhine võlakirjaemissioon oleks Eestile kasulik majanduslikus mõttes, ent teeks Eestist ka Euroopa suunanäitaja, kirjutab riigiteaduste dotsent Viljar Veebel.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.